دروغ های بزرگ از کوتوله های سیاسی

یکشنبه 14 فروردین‌ماه سال 1390 ساعت 09:21 ب.ظ

پان ترکیسم مرزهای جهل و جنون را در نوردید

یکی از روش های تبلیغاتی پان ترکیست ها جعل و تحریف تاریخ است. آن ها چون منابع و مواد تاریخی لازم برای اثبات حقانیت خود را ندارند مجبور از جعل تاریخ می باشند. با توجه به اینکه مخاطب پان ترکها نه قشر با سواد و درس خوانده و نخبه جامعه بلکه مردم عوام و کم سواد هستند،پذیرش دروغ های تاریخی برای آنان آسان تر مسیر می شود. معمولا مردم کم سواد بدون پرسش از خود ممکن است هر چیز جدید را بپذیرند و در این مورد اغلب گفته های سفسطه آمیز و دروغ قومیت گرایان از سوی آنان با پذیرش روبرو می شود.

به همین دلیل گفته می شود که قوم گرایی به ویژه پان ترکیسم از جهل و نادانی به وجود می آید. حتی در ترکیه نیز بیشتر اقشار پایین دست،درس نخوانده و کم درآمده جامعه هستند که به گروه های گرگ خاکستری می پیوندند. اگر جز این می بود آن ها نمی توانستند این دیدگاه عجیب را به هواداران خود القا نمایند که چنگیز و تیمور انسان های الگویی بودند و عجیب تر از آن اینکه اینان نوادگان همان چنگیز و آتیلا و تیمور اند و به راستی این معجزه فقط  در جهان سوم آن هم در پایین ترین و پست ترین قشر جامعه می تواند به وقوع بپیوندد.

در زیر یکی از نمونه های فاحش دروغ گویی و عوام فریبی پان ترکیستها را در عرصه تاریخ نشان خواهیم داد. سایت تجزیه طلب بای بک به تازگی در آخرین اظهار فضل خود ادعا کرده است که خونخوار بودن چنگیز خان مغول حقیقت ندارد و ساخته و پرداخته تاریخ نویسان به اصطلاح فاشیست ایران است. جالب است بدانید این سایت که بیش از 5 سال است تداوم دارد برای اثبات خونخوار نبودن چنگیز به کتاب التنبیه و الاشراف مسعودی و تاریخ نامه طبری نوشته بلعمی استناد نموده است و حتی در کمال بی شرمی شماره صفحات آن کتاب ها را ذکر کرده است. توضیح اینکه چنگیزخان مغول در سال 616 به کشور ما حمله کرده است در حالی که ابوعلی بلعمی در سال 363 از دنیا رفته است و مسعودی در سال 346 دارفانی را وداع گفته است و طبیعتا نمی توانسته است حمله مغول و چنگیز را در سال 616 تجربه و ثبت نماید.  

این سایت به نقل از واقدی تاریخ نویس عرب در سده دوم هجری، نوشته است که یاسای چنگیزی قرآن دوم مسلمانان است!!!! و نویسنده در آخر متن این چنین نوشته که به رغم سیاه نمایی تاریخ نگاران بعد از پهلوی چنگیز خان فردی خرمند،عادل و انسان دوست بوده است.

همان طور که می بینید پان ترک ها از سر بیچارگی و بی مایگی خود با نا دیده گرفتن شعور میلیون ها انسان تاریخ را تحریف می کنند و در عین حال تهمت تحریف گری به سایرین و مورخان ایران و اساتید بزرگ ایرانی وارد می کنند.

اصل مقاله سایت تجزیه طلب بای بک در ذیل نقل می شود و از آنجا که احتمال حذف این نوشته از سایت در روزهای آینده می رود تصویر مقاله با لگوی سایت بای بک به صورت عکس آورده می شود.

برای دیدن مقاله در سایت بای بک به این لینک مراجعه کنید: 

far.baybak.com/shomareh_2741.azr 

 

عکس مقاله از سایت بای بک شماره ۱ 

 

عکس مقاله از سایت بای بک شماره ۲ 

 

 

متن کامل مقاله  به نقل از بای بک:

هشتاد سال تحریف تاریخ میراث شونیسم

از زمانی که رضاخان میرپنج بر تخت سلطنت ممالک محروسه ایران تکیه زد ، تحریف تاریخ آزربایجان هم شروع شد.تحقیر تورکها و اهانت به فرهنگ و رسوم این ملت کهن سال و متمدن با هزینه های دولت شاهنشاهی در کتاب ها و مقالات متعدد چاپ شد . از جمله صفاتی که تورکها در این مکتوبات بدانها متصف گشتند ، غارتگر ، همجنس باز و یغماگر بود.جال آن که این شوونیست ها به دلیل کینه بسیار نسبت به تمدن تورکی ، همه اقوام نزدیک به تورکان از جمله مغولان را نیز مورد هجوم قلمی خود قرار دادند.

در سالهای اخیر بسیاری از نویسندگان آگاه و بیدار تورک توانستند به بخش عظیمی از این ادعاهای دروغین ، پاسخ های علمی و قاطعی بدهند و فاشسیت ها را رسوا سازند.براساس تحقیقات دانشمندان آزربایجان سومری ها که بنیان گزار تمدن بشری به شمار می آیند ، بدون هیچ گونه شبهه و تردیدی تورک بودند و زبان شان نیز به زبان تورکی امروز بسیار نزدیک.

یکی از ادعاهای دروغین شوونیست ها به وحشی بودن تورک ها و مغول ها برمی گردد که متاسفانه به دلیل تبلیغات سیتماتیک در طی هشتادسال ، بخش عظیمی از جامعه ایران آنها را باور کرده است.

فاشیست های فارس همواره مدعی بوده اند که چنگیزخان فردی خونریز بوده و هزاران هزار انسان را به تیغ شمشیر کشته است. این ادعاها در حالی است که شواهد تاریخی به هیچ وجه این این ادعاهای کاذب را تایید نمی کند.تاریخ نویسان غربی به دنبال پژوهش های بسیار درباره تاریخ قوم مغول ، این قوم را قومی بافرهنگ و متمدن نامیده اند.۱

تاریخ نویسان مسلمان نیز بارها و بارها رفتارهای چنگیزخان را توصیف کرده اند و نحوه برخورد سپاهیان مغول را بادشمنان خود به به طور جامع و مانع تشریح نموده اند.طبق توصیفی که بلعمی در تاریخ خود آورده : « چنگیز خان مردی بود به غایت لطیف چنانکه در رتبت عطوفت و ظرافت جز انبیای الهی ،هیچ بشری بدان حد نتواند رسید…»۲ [این مطلب به نقل از بلعمی جعل شده که دو قرن و نیم قبل از چنگیز در گذشته است]

دیگر جغرافی دانان و سفرنامه نویسان اسلامی هم در نوشته های خود شرحی از اقدامات این حاکم مغول آورده اند که با آنچه که تا کنون درباره چنگیزخان شنیده بودیم ، تفوات فاحشی دارد. مسعودی در کتاب خود با نام التنبیه و الاشراف ، چنگیز را مردی رئوف وسخاوت مند توصیف می کند و رویدادی جالب را درباره برخورد چنگیز مغول با مخالفانش آورده می نویسد: « روزی سپاهیان مغول به غزنه تهاجم بردند و سه هزار تن را به اسارت آوردند و به نزد چنگزخان بردند.با مشاهدت اسرا ، چنگیز را حال متحول گشت و زار زار گریست.روی به سوی فرمانده سپاه کرد و با خشم گفت من نه برای اسارت و سلطه بر مردمان این دیار آمده ام ، بی درنگ اسیران را آزاد کنید».۳ [این نقل قول به نقل از التبیه و الاشراف مسعودی آورده شده است که نویسنده اش دو سده و نیم پیش از به دنیا آمدن چنگیز مرده است]

آنچه که این مورخان و سفرنامه نویسان مسلمان از رفتارهای چنگیز خان مغول نوشته اند ، نشان گر اخلاق متعالی این امپراتور مغول با رعایای خویش است.برخلاف آنچه که تا کنون فاشیسم فارس بر آن تاکید گذاشته ، مغولان نه تنها قومی وحشی نبودند بلکه در زمان حمله و فتح یک منطقه با احترام به کرامت انسانی و حقوق بشر با مردم آن ناحیه رفتار می کردند. بررسی یاسای چنگیز نشان دهنده اوج عدالت در تمدن تورکی و مغولی است که بی تردید هیچ مدنیت دیگری را یارای برابری با آن نیست.واقدی در کتاب مغازی خود یاسای مغولی را قرآن دوم نامیده و مسلمانان را به فراگیری ان فراخوانده است۴.[واقدی در قرن دوم مس زیست و چنگیز در قرن هفتم حمله کرد]

آنچه که مورخان مسلمان از چجنگیزخان ارائه داده اند نمایان گر آن است که چنگیزخان مردی بود خردمند ، عادل ، انسان دوست و البته دلیر.بزخلاف آنچه که تاکنونو تاریخ نویسان فارس گرا وی را معرفی کرده اند.آری ارائه یک تصویر خشن و غیرانسانس از مغولان و بع خصوص چنگیزخان یکی دیگر از نیرنگ ها و تحریفات تاریخی شوونیسم فارس بود که همچنان که شواهد تاریخی نشان داد دروغی بیش نبودند.در مقالات دیگر به تحریف دیگر شخصیت های بزرگ تمدن تورکی از سوی فاشیسم فارس پاسخ خواهم داد.

آراز کمالی


۰۱/۰۴/۲۰۱۱

۱_ رنه گروسه ، امپراطوری صحرانوردان ، ترجمه عبدالحسین میکده. ناشر : علمی و فرهنگی – تهران. چاپ چهارم، ۱۳۷۹

۲- تاریخنامه طبری (گرداینده منسوب به بلعمی) محمدبن جریر طبری،جلد سوم ، انتشارات سروش، چ دوّم، ۱۳۷۸، ص۱۷۷
۳- علی بن حسین مسعودی، التنبیة و الاشراف، ترجمه ابوالقاسم پاینده، (تهران، شرکت انتشارات علمی و فرهنگی، چاپ دهم ، ۱۳۸۳ ، ص ۴۳۲
۴-، ص ۳۷۳۱۳۶۳ ،مغازی واقدی،محمد بن عمر بن واقدی، انتشارات: دفتر تبلیغات قم، جلد۲،

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo