سوتی های پان ترکی

دوشنبه 2 آبان‌ماه سال 1390 ساعت 03:54 ب.ظ

جسارت یا حماقت!


پان ترکان انسان های بی سوادی هستند که همان طور که قبلا نیز نوشته ام محصول جهل و جنون اند. این عده معمولا از قشرهای کم سواد،کم درآمد و حاشیه نشین شهرها تشکیل می شود. یکی از ابعاد بوجود آمدن احساسات ترک گرایی در آذربایجان بر می گردد به شکاف شهر و روستا. روستائیانی که به شهرها مهاجرت کرده و در حاشیه شهرها سکنی می گزینند به راحتی ممکن است به سوی این اندیشه کشانده شوند. در شهرهایی مانند تبریز محل هایی مانند یکه دکان،شاه آباد که جزو مناطق محروم اند محل نشو و نموء پان ترکیسم است.

بی سوادی در انسان موجد حماقت است و جماقت نیز اغلب جسارت را به دنبال دارد. جسارتی که در پان ترکان وجود دارد مولود حماقت و جهالت است. آن ها تحصیل و آموزش دقیقی را تجربه نکرده اند به همین دلیل اغلب مطلق گرایی جزو ذاتی وجودشان شده است. حتی سرکردگان این طیف نیز تحصیلات چندانی ندارند و از حوزه سیاست و دانش اجتماع به کلی دور اند. آن ها معمولا به شغل نانوایی (مانند علی هارای) قصاب (مانند عباس لسانی)، کفاشی (حسن ارک) مشغول اند. در بهترین حالت کسانی مانند حسن راشدی که کتابی به نام ترکان و بررسی تاریخ،زبان و هویت آنان منتشر کرده است، در رشته فنی تحصیل نموده و سررشته ای تخصصی از تاریخ،زبان شناسی،ادبیات و... ندارد. همانطور که می دانید تاریخ رشته ای نیست که فردی با مطالعه آثار ذبیح الله منصوری ادعای سررشته داری در آن را داشته باشد و به قول معروف نه هر که سر تراشد قلندری داند…!

اخیرا یک سایت که خود را نماینده جنبش دانشجویی !؟ آذربایجان معرفی می کند – و از این سایت ها زیاد است-   طی مقاله ای به انتقاد از پان ترکیست ها یا به زعم خود هویت طلبان پرداخته است. در این یادداشت بی سوادی و جهالت فعالان پان ترک شدیدا مورد اعتراض قرار گرفته است. (برای دیدن یادداشت کلیک کنید)

جالب این جا است که بعد از انتشار این یادداشت انتقادی در سایت مزبور برخی از پانترکان مجازی ادعا نمودند که این مقاله توسط یک ملی گرای افراطی برای بد نام کردن تجزیه طلبان نوشته و در سایت درج شده است! اگر چنین ادعایی درست باشد، باید به حال آنان گریست که چنین به راحتی قابل نفوذ اند و سایت های آشفته ای دارند که هر کسی ممکن است در آن مطالب دلخواهش را بنویسد!

اولا آذربایجان در عالم واقع دارای جنبش دانشجویی خاصی نیست و تحرکات آن تابعی از تحرکات سراسری است.با این تفاوت که احتمالا بسیاری از فعالانش بومی هستند.

برای نشان دادن نادانی و بیخردی پانترکان آن چه در ذیل خواهد آمد شاید برای بسیاری جالب باشد. در ذیل تصاویری از سایت های پان ترکی که هر یک ادعای رهبری سایرین را نیز دارند می آورم. این عکس ها شامل تناقضات و غلط های املایی! در سایت های دانشجویی! و بسیاری دیگر از ادعاهای عجیب است که بهتر است نامش را پان ترکی و غیر آذربایجانی بگذاریم.

 

1-       سایت اویرنجی که ادعای رهبری دارد، و خود را یک سایت دانشجویی می داند در یک اشتباه فاحش، واژه مضحک را به شکل "مزحک" نوشته است. بیش از دو سال است که این اشتباه املایی در سایت درج شده و تا کنون هیچ دانشجوی هویت طلبی! به آن پی نبرده است.  آیا به نظر شما این عده واقعا دانشجو هستند؟!  برای دیدن تصویر کلیک کنید

2- سایت بای بک که او نیز از سوی دیگر ادعای رهبری دارد، طی گزارش تصویر نوشته است هزاره های افغانستان ریشه ترکی دارند. هزاره ها یکی از قوم های افغانستان اند که فارسی صحبت می کنند ولی از نظر تباری به زردپوستان و ترکان نزدیک اند. ادعای ریشه ترکی هزاره ها به احتمال زیاد درست است. اما این دوستان فراموش کرده اند که همواره در سفسطه های خود تلاش می کنند تشکیل زبان فارسی را به افغانستان نسبت دهند! آن ها به بهانه فارسی گویی هزاره ها و بیشتر به عنوان تحقیری نژادپرستانه فارسی را زبان افغانستان معرفی می کنند...! حسن راشدی در کتاب خود یک فصل را برای افغانی بودن زبان فارسی اختصاص داده است، حال خود افغان ها و پان ترکان ادعای ترکیت دارند! تناقض این ادعاهای کودکانه و سطح پایین شما را یاد چه چیزی می اندازد؟ بالاخره افغانی ها ترک هستند یا ایرانی؟ هر دم از این باغ بری می رسد. برای دیدن تصویر اینجا را کلیک کنید

3- نسبت پان ترک و آذربایجان نسبت جن و بسم الله است. پان ترکان از آذربایجان و آذری بودن خود نفرت دارند. حتی بیشتر از نفرت شان از ایرانیت. آنان مایل هستند تورک نامیده شوند. زیرا فکر می کنند در ترکیه همه مردم در آسایش به سر می برند و شبانه روز در دیسکو ها و عشرت کده ها به تفریح و عشق بازی مشغول اند، به همین دلیل مانند کودکان سعی دارند خود را به ترکیه سنجاق کنند و تصور می کنند اگر آذربایجان هم به ترکیه وصل شود همین بهشت موعود برای شان محقق خواهد شد! البته بگذریم از این نکته که ترکیه ها نیز اینان را به ترک بودن نمی پذیرد و از همان لفظ آذری استفاده می کنند که لابد در آن جا نیز احمد کسروی این را جا انداخته است. به هر حال خود نیز نمی دانند در کجای زمین اند و این نیز یکی از تناقضات این بیماران روانی است. سایت علمی و بسیار رده بالای بای بک! ترجیج داده است در رده بنده زبانی خود پس از انگلیسی از لفظ آذری به جای ترکی استفاده کند. این در حالی است که خود پان ترکان هر جا لفظی آذری را می بینند فوری اعتراض می کنند که به ما بگویید تورک! برای دیدن تصویر کلیک کنید

4- پان ترکان افرادی نژادپرست و نا متعادل هستند. آن ها با ارمنی ها،کردها،فارس ها،لر ها، یونانی ها،روس و... به نوعی مشکل دارند. در این تصویر سایت بای بک نوشته است که کردها حق ندارند در شهرهایی مانند سردشت و... زندگی کنند و هیچ حقوقی برای آنان قائل نیستند. پانترکان دیوانه هنوز با قدرت میلیون ها فرسنگ فاصله دارند ولی از تهدید به کشتار و نقض حقوق بشر هیچ ابایی ندارند. آنان در خصوص خود ادعای نقض حقوق بشر را دارند ولی در خصوص دیگران به صراحت تهدید به محرومیت از حقوق شهروندی آن هم در شهرهای کردنشینی چون ارومیه و سردشت دارند. آخر و عاقبت قوم گرایی قتل و کشت و کشتار است و بالکانیزه شدن ایران. برای دیدن تصویر اهانت پان ترکان به کردهای همه ایرانی و وطن پرست کلیک کنید

5- برای حسن ختام. ارتباط تیتر و تصویر را خودتان حدس بزنید. کلیک کنید

 

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo