یورو ویژن و معاهده ننگین ترکمنچای

یکشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1390 ساعت 11:58 ب.ظ

مسابقه یورو ویژن در باکو، تاریخ منطقه قفقاز در سایت رسمی یورو ویژن

 

یورو ویژن یک مسابقه سالانه جهانی در حوزه موسیقی پاپ است که  خوانندگان آماتور پاپ کشورهای اروپایی سالانه درآن شرکت می کنند. هدف آن آشنایی و نزدیکی هر چه بیشتر مردم کشورهای مختلف به یکدیگر و نتیجه مسابقه با پیامک مشخص می شود.

چنین برنامه ای  فرصتی است برای کشورهایی که علاقه دارند خود را در حوزه  اروپا تعریف کنند و بشناسانند و چیزی نیست که کشورهایی چون باکو و ترکیه که خود را ضمیمه رایگان اروپا می دانند از فرصت بدهند. از قضا سال گذشته کشور تازه به دوران رسیده باکو در این مسابقات رتبه نخست را کسب کرد و توانست میزبانی مسابقات دور بعدی از آن خود نماید. باند علیف این موضوع را فرصتی برای  تبلیغ خود و تحریفات تاریخی اش می داند و تلاش می کند برای شناساندن جمهوری کوچک چند میلیونی اش که جز با شکست در جنگ قره باغ و مذاکرات مینسک نامی ا ز آن شنیده نمی شود در سطخ وسیع مطرح سازد.

اما هنوز مسابقات شروع نشده اتفاقی پیش بینی ناپذیری رخ داده است که الهام علیف را خوشحال نخواهد کرد.  سایت رسمی یورو ویژن در بخش معرفی آذربایجان به تاریخ این کشور اشاره کرده است و بیان نموده که این کشور در گذشته ای نه چندان دور بخشی از ایران بود که بر اساس معاهده ترکمنچای از ایران جدا شده .

مسلما این چیزی نبود که باند علیف خواستار آن باشند. آن ها با بیخردی تمام در مدارس به کودکان آموزش می دهند که کشورمان یک کشوری کهن باستانی است که تمدن جهانی مدیون آن است و مطالب دیگری که از عقده های حقارت ناشی می شود.

علی اف و باند قمار بازش باید بداند که حقایق را برای همیشه نمی تواند پنهان کند. پیشینه این کشور کوچک تا ابد بر پیشانی اش باقی است و کتمان و تحریف باعث رسوایی و خنده مردم جهان خواهد شد.

از قضا سرکه انگبین صفرا فزود

روغن بادام خشکی می فزود

 

 برای دیدن تاریخچه آران در سایت رسمی یورو ویژن: 

http://www.eurovision.tv/page/baku-2012/about/azerbaijan

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo